Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak na korálovku

Dobrý den, měla bych pár dotazů ohledně chovu korálovky sedlaté. Pořídila jsem si ji minulou neděli, takže ji mám přesně 8dní, je to asi 3měsíční mládě, měří 40cm. Jako bonus jsem k ní dostala holátko, které druhý den záhadně zmizelo z terka, takže ho nejspíš sežrala, což je dobře:)) Dnes jsem se chystala krmit zase - po týdnu, ale nemůžu ji nikde najít, už je 30h úplně nezvěstná a to mám kvalitní terárium exo terra (60x45x45 s umělou stěnou), s jištěním horního síťového víka i dvířek. Pod miskou není. Mám na půlce terka rašelinu a v druhé půlce bílý křemičitý písek, trochu jsem prohrabala i tu rašelinu a nic. Může být zahrabaná i v tom písku? (ten jsem nekontrolovala) Mám tam asi 7cm vrstvu. Je to normální, že je takovou dobu zalezlá? Jak dýchá? A to se předevčírem svlékla, měla jsem z toho takovou radost a teď tohle:.( A ještě jeden dotaz, dá se nějak korálovka ochočit? Aby se nebála, když ji vytahuji z terárka a zvykla si na pobyt na mé ruce, atd. Za ten týden jsem ji měla venku 3x. Jak často se může vytahovat a ochočovat a popř. jak dlouho může být mimo terko? Díky moc za odpovědi, jsem začátečník.

Teda vy jste ranní ptáče, soudě podle času dotazu, ale k věci. Korálovky nejsou moc velcí mazlíci, většinou naopak. Vytahování z terárka jim moc dobře nedělá, někdy i kousnou, popř. vás alespoň pokálí. Jestli ji máte týden, nechte ji alespoň ještě týden v klidu, počítejte s tím, že bude zalézat a pokud není kam, tak se zahrabe. Jinak mám pocit, že v teráriu exo tera se malý had dostane i za tu polystyrénovou zadní stěnu, možná bude tam. Dokáže prolézt velmi malou škvírou, pozor na průchodky a větrací otvory. Vytahovat a ochočovat ji můžete, až se trochu aklimatizuje, dejte jí čas. U malých hadů je naprosto normální, že se většinu dne skrývají, ale večer začnou projíždět terárium. A mimo terárko se jí asi moc líbit nebude, ale třeba si zvykne. Záleží hodně i na povaze, i mezi korálovkami jsou dobráci.
Zdravím