Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem růžový krunýř

Ahoj lidi, dnes jsem si prohlížel svou asi 11 letou gréku a zjistil jsem, že má na plastronu takové jakoby lehce růžové - spíš lososové - skvrny. Jsou spíše na pokrajích štítků, ale není to pravidlem. Když na ně lehce zatlačím nehtem, zase zblednou, stejně jako třeba když si zmáčknete nehet. Na karapaxu to má nejspíš taky, ale díky tmavší barvě to není dobře vidět. Neví někdo, o co jde? Je to nějaká avitaminóza nebo tak nějak? Nebo je možné, že to takhle k jaru, kdy jim začíná přírůstová zóna, je krunýř více prokrvený? Želvu mám přes zimu v terárku, v létě má výběh, nezimuju. Nikdy předtím jsem si ničeho takového nevšiml, což ale neznamená, že to už někdy neměla. Děkuji mnohokrát za odpověď.:-|

Sakra, tys mě ale vylekal. Fotka bohužel nějakou dobu nebude, foťák není momentálně k dispozici. Teď jsem se na to zase koukal - podle mě se ta růžová trochu rozšířila (jde opravdu o velice jemnou růžovou), ale barva se nezměnila a taky struktura krunýře, tkáně vypadá stejně. I celkově nemyslím, že by se jednalo o nekrózu. Fotku se pokusím dodat co nejdříve.
Díky za reakci:-)