Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem riziko

Když jsem si tu přečítala článek "podivná smrt hadů" nechtěla jsem tomu ani věřit. Tento týden jsme si chtěli pořídit na burze další přírustek a nyní už máme docela strach, aby mi dalšího hada či ještěrky, které doma máme, přestože by byly oddělené. Jak moc velké je riziko, když si chci pořídit hada z burzy?

Je to stejné riziko, jako když koupíš přes inzerát, nebo i ze zveráče. Chce to dodržovat karanténu a hygienu. Co naplat, že bude od ostatních oddělený, když s ním člověk bude manipulovat a pak půjde sahat na ostatní zvířata. ;-) Koupí importu se riziko, že si něco do chovu zaneseš zvýší. Při dodržování karantény a hygieny to ale nebude problém. Znám lidi, co ačkoli mají dost zvířat, tak karanténu nedodržují a hned šoupnou zvíře mezi ostatní. Se vždy oklepu. :-)