Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grammostola rosea

Dobrý den přeji,
je to asi 15 minut, co mi tu na stole proběhlo, věřím že úspěšné, páření grammostol rosea. Řekl bych, že úspěšné, protože jak popisuje pan Kovařík, vše jak mělo proběhlo včetně námluv a samec se hned po aktu dal na bleskurychlý úprk...přežil:puff:
Chci se zeptat, jestli s tím má už někdo zkušenosti. Jde mi o to, že tu čeká ještě jedna samička. Zajímá mě, za jak dlouho samička zhruba vytvoří kokon a hlavně teda, za jak dlouho bude sameček schopen dalšího páření.
Děkuji mockrát za jakoukoliv radu.. a opět ocituju pana Kovaříka : ¨ať vám dupou pavouci¨. ještě jednou díky!:-D

Zdar,
že je páření úspěšné bohužel nikdo říct nemůže (leda že to bereš tak že samec žije + samice nezraněná - páření uspesny).
Samce hod do nějaké přehledné nádoby a denně koukni zda neuvidíš zbytky pavučiny.až bude přečerpán,múžeš hned pářit.
Samice udělá může udělat kokon za 3tejdny,ale taky klidně za dva roky a nebo taky vůbec žádnej kokon dělat nebude - poslední možnost je naprosto bezkonkurenčně nejpravděpodobnější. Roseiky obecně dělaj kokony jen málokdy, většinou naprostejm zacatecnikum co si koupí jako prvního "pavouka" ve zverimexu dospělou napářenou samici z importu(ta je nekolik mesicu před smrtí a najednou je jí vcelku fajn tak udelá kokon a po tejdnu ho sezere)to je cca 20%, dajších 60% kokonů připadá na lidi co maj třebas sto samic,všechny z importu,napářený z přírody a najednou je jim líp tak udelaj kokony. zbylejch pár procent se podaří chovatelum :)
sem se nejak rozkecal :D

Tak do jedne te skupiny patrim i ja. Udelala mi kokon po roce. A je to uz mesic co ho peclive strezi. A ja se ptam. Mam ho odebrat? - popripade jak? protoze jsem to zkousel a nepusti a nepusti - nebo ho muzu nechat az do konce u samice? Ale to asi potom bude problem pochytat prcky, jestli nejaci budou ne?. Dekuji

cus, já beru vetšině babouků po 30 dnech,ale u roseiky bych počkal 6 tejdnu misto obviklejch 4.
vždycky je lepšejší kokon odebrat,mužou tam bejt neoplozený vejce a zplesniví od nich celej kokon když se nevyberou. Hlavne ji už neruš,přetahovat se s ni o kokon a nakonec ho nevzít muže mit fatální následky. Prostě pinzetou tahneš za kokon a třeba vařečku pomalinku polehounku nastavíš pod chelicery a vymanévruješ pryč,pak kokon nastřihni a obsah vysyp na mírně vlhkej ubrousek do krabky.