Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teraristé,umíte i něco jiného?

Ahoj všem. Tak vás nějakou dobu čtu a dnes mne něco napadlo. Zajímalo by mne, zda lidé, kteří se věnují zvířátkům umí např.také vařit? :-D Já zrovna před chvílí dělala jáhly a zjistila jsem, že ač jsem postupovala dle postupu,tak jsou hořké.:-( Vítě někdo,jak se té hořkosti vyvarovat?
A druhá otázečka. Nemáte někdo nějaké fajnové recepty na odlehčená jídla? Nemyslím dietní,ale prostě nějaká vhodně tepelné upravená, zároveň výživná a hlavně lehko stravitelná? Miluji kuskus, jáhly a tyhlety "srajdy". Tak poraďte, prosím.

Snad se to aspon trochu uchytí. ;-)

Sáro, ty potvory mořský mám taky někdy tužší,ale mě to celkem chutná. Myslela jsem si, že to tak je vpořádku, protože když si necháváme přivézt pizzu domu a dám si s dary moře, tak jsou ty potvory taky tužší.
Každopádně to dělám ale tak, že je vařím buď v nějakém vývaru nebo ve vodě , kterou si dle chuti ochutím. Pak je někdy takto hned hodím do toho kuskusu a nebo je ještě na pánvi trochu upravím. Záleží, jak moc se mi po tom uvaření zdají tuhé. :-D

No sehnala jsem nějakej recept na netu, opražila jsem česnek na plátky a pórek a pak přidala mražený plody, po chvilce zalila asi 100ml vína (to šlo jen do pánve, do mě toho šlo víc ;-) ), osolila, opepřila, přidala oregano a nechala dusit dokud nezměklo. Čas...mohlo to být tak na dvacet minut možná...

Hm, tak já jsem tady za ženy, které vařit neumí :-D Navíc mě to vůbec nebaví a ani mě to neláká. Do mateřské času dost se to naučit :-) Momentálně mám od vaření chlapa, s tímhle jsem se trefila ve výběru :-D Takže pokud mám hlad, tak to jistí těstoviny nebo třeba rýže s masem z konzervy, to ještě zvládnu :-)
Zato můj hádek hladem netrpí, heh, dnes jsem v práci v bedně s mandarinkama našla hnízdo myšek, maminka mi utekla, ale ukořistila jsem šest malých, jupííííí, a mám to zadara :-D