Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Budíček

Ahoj, potřebuji radu zkušených chovatelů:-)...mám už 3,5 měsíce zazimovanou želvičku a zajímalo by mě, jak dlouho by měla ještě spát, nebo zda už je čas vstávat? Uvažuji, že ji probudím...vzhledem ke stoupajícím teplotám venku. Ve sklepě je už cca 8 C. Díky.:-)

Ahoj, tak včera jsem želvičku vzbudila a od večera je čilá, občas zaleze a pospává a pokud rozvítím žárovku, tak se vyhřívá a přerovnává terárko...ale ještě si nic nevzala k jídlu.:-( Je to normální? Začínám mít starosti, že je něco v nepořádku. Jinak jsem ji už 3x vykoupala, aby se aspoň napila...ale nejsem si jistá, že to udělala.:-|

To je trochu moc rychle chtít rady během pár hodin. Ony želvy to většinou taky nějaký čas vydrží ;-) - přece jen to není krtek, který musí žrát každé dvě hodiny!!!
Naprosto normální situace. I rychle probouzející se želva potřebuje nějaký čas na nastartování metabolizmu. Dokonce některé potvůrky se nechtějí zpočátku (první den dva) ani "slunit" pod lampou - stačí jim náběh na pokojovou teplotu. Normálně budím 1. den pokojovka, 2. den koupel + lampa a 3. den si už něco malinko vezmou k snědku. Ale pořádně žrát začnou obvykle až 4-7. den, takže klid. Důležitější než žrádlo je doplnění tekutin, pokud mají nějakou výraznější ztrátu!!! Koupání ale neznamená mrsknout je do plně napuštěné vany - chce si o tom něco na netu přečíst.

Ahoj, díky, želvička už pěkně papá, takže problém je vyřešen.:-) Chtěla bych se ještě zeptat, zda je vhodné dávat želvám granule? Loni jsem kupovala značku Vitakraft a JBL a želvě to velmi chutnalo, ale nyní zvažuji, zda je to pro ni dobrý? Pokud ano, tak jestli jsou nějaké lepší než ty, co jsem uvedla? Díky.:-)