Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama nežere

Zdravím,

naše agama kočinčinská už skoro 14 dní nežere. Včera a předevčírem jsme to zkoušeli "násilím". Jenže se nám nedaří pořádně otevřít tlamičku. Nejenže pořád ucukává, ale otevřeme ji jen do malé škvírky. Prosím Vás o radu.

Jedná se o samečka starého 2,5 roku. Je to asi tak 14 dní, co jsme byli na veterině, kvůli tomu, že nežral a ani nevylučoval. Ovšem na rentgenu se nic nezjistilo. Dostal vitamíny v tekuté formě. Ty jsme do něj jen tak tak dostali. Po dvou dnech si vzal 3 cvrčky a od té doby zase nic. Odmítá úplně vše, nechce crvčky, švábi, červi, holátka ani banán, který dříve úplně miloval.

Rozmixujeme cca. 8 cvrčků bez nožiček, 1 žloutek, trošku sádla nebo olivového oleje, nějaké vitamíny (NutriMix, Plastin či jiné) a černý čaj (uvařený) . Natáhneme do stříkačky a vpravíme do tlamy agamy. Nejlepší je z boku, abychom jí to nestříkli do dýchacích cest. Měla by to polykat a to opět rozproudí její chutě! Jo a miloval banán, to se tedy divím, moje agamy se na něj ani nepodívají :-D