Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mastomyši požírají mladé...

Zdravím všechny chovatele;-) Opět se na vás obracím s problémem.
Tentokrát jde o mé mastomyši v chovu. Mám skupinku 1:3. Nikdy jsem neměla s nimi problém,samice rodily často a jedna měla i 10 holat najednou,o které se postarala bez problému.
Teď ale rodí méně často a málo holat,když se už konečně podaří a je jich např.7 - samice je sežere. Stravu mají myslím si , že dost pestrou..Jediné, co mě napadá je to, že jsou mastomyši staré, proto nerodí tak často, to bych chápala, ale proč je požírá??
Nemám čím krmit svoje hadíky:-( Poraďte čím to může být? Je možné, že stářím? Komu se nebude chtít psát, ať využije anketu;-)
Děkuji

Urcite maji pravdu ti co rikaji vyzivou ale nemusi to vzdy byt tim.treba kdyz samice rodi jak na bezicim pasu tak muze byt uz vyrozena a z duvodu ze je neutahne (netvori se ji uz mlezivo)tak je pozerou muze to delat i jenom jedna samice ty druhy zdravi chce to pozorovat ja bych doporucil za prve (to rikali vesmes ostatni) pridal vitaminy a mineraly a pokud to nepomuze tak ozivit chov samec muze byt vykony a v pohode samice bych zkrmil a poridil novy mlady nebo zkusit jestli prezijou mladata vybrat samice a nechat je vyrust ale bude to dyl trvat nez dospejou a zabreznou.