Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plíseň

Ahoj všem, objevila se mi plíseň v terárku pro suchozemku. Vůbec ale netušim z čeho! Mám ji na vlhčených hoblinách a krmím zelím, občas granulkami. Mám skoro takový pocit, že bylo něco v těch hoblinách a já si toho nevšimla, když jsem je tam dávala....Co s tím?

Neplesniví,když je dobré větrání a nejsou moc vlhké až mokré.Já je používám u užovek a nikdy jsem s tím neměl problém.Plesnivěli mi,když jsem je používal u šneků,kde bylo hodně vlhko a nedokonalé větrání.:))
Je to fuška domyslet všechno,aby to klapalo.Léta praxe:))

Meldo my tady asi chudáka anonyma úplně zblbnem:))Víš já mám nejraději právě ty smrkové, 1/krásně voní 2/když je želva zbaští, tak se nic neděje. U tvrdých hoblin bych měl trochu strach::)
Pokud má želví stůl(dobré větrání), tak to v těch hoblinách musel být nějaký humus nebo co.

Samozřejmě je možný,že tam může být nějaký organický material,který podléhá rychle hnilobě.Třeba zatoulaný kousek jablka.Nebo se tam mohl dostat nějaký jiný bordel při hoblováni;-)
Jinak já hobliny používám taky a jsem s nimi max spokojen.Bukový jsem si sám nahobloval v práci.Podle mě vydrží dýl.