Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morelia viridis - terárko.

Uvažoval jsem, že bych si do budoucna pořídil páreček M. viridis Aru, ale mohl bych je dát jen do terárka které by mělo rozměry 90x50x70 (d,š,v). TAk se chci zeptat jestli už je to moc málo, nebo se to ještě dá????????
Dík za rady.

Ahoj,
já používám pro dospělý viridisky terárka buď celoskleněná , nebo kombinovaná dřevo sklo. Bohatě stačí 60 x 60 x 60 cm pro dospělého jedince , větrání vždy dělat na jedné ze stěn , nebo stropu , nesmí u nich vznikat průvan. Jako zdroj tepla používám buď mléčný žárovky o 25 - 40W , nebo bodovky 25w . Hadi se ale stejně zdržují v teplotách kolem 27 - 29°C , přes noc je dobré jim nechat pokles nejméně o 4°C , u mých mám noční teplotu 22-23°C a na noc nerosím. Rosím jen občas přes den dno nádrže , hady samotné ne , ale lepší je mít u nich méně vlhka , rosím jen zhruba 3x týdně a to vlažnou vodou. Vodu na pití mají každý třetí den čistou a důkladně vymývám misky. Viridisky chovám už hodně let a zjistil sem , že když se chovají v sušších teráriích , mnohem lépe jim to prosperuje. Množí se a svlékají bez sebemneších problémů. Potravu nabízím zásadně po zhasnutí osvětlení , aby se nenaučili přes den a pak nereagovali na každé otevření terárka ve dne jako na očekávanou potravu , hrozilo by kousnutí i když jsou ,,tedy aspoň ty moje " , velice klidní a nekoušou.[sajaya.jpg]

Ahoj,
tak vlhkost neměřím , ale rosím jak sem psal , prostě zhruba 3x - 4x týdně jen jednou odpoledne vlažnou vodou cca 1/3 dna nádrže. Hady nerosím vůbec , jen ty co mám vypozorovaný , že potřebují trošku vyšší vlhko na svlek , jinak se vše svléká uplně perfektně. Snad z těch fotech vidíš to větrání :-)

Ahoj,
na tom ICQ moc nejsem , víc používám Skype , ale to nevadí. Co se mách Jayapur týče , už se čile pářej , tak uvidíme. Fotky zatím nedělám, celou přední stěnu sem zakryl novinama ať maj uplněj klid. Tak že jestli se chytne , budu rád a když né , tak se to zkusí později :-)