Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamínek

Mám jeden problém, včera mi mladá užovka sežrala hole i s jedním kouskem štěrku co má jako podklad, mohlo by jí to nějak ublížit nebo vyjde kamínek přirozenou cestou, tkanička má asi 40 cm, nestalo se to už někomu z vás????

Štěrk asi nebude ten pravý podklad pro hada (minimálně kvůli udržování vlhkosti), ale jeho zažívacímu traktu by to ulížit nemělo a nejspíš to vyjde společně s trusem. Hadům se to stává poměrně často, že spolu s kořistí pozřou nejen část substrátu, ale např. i své zuby, které se při lovu ulomí. Nedávno jsem v trusu B. arietans našel 2cm jedový zub;-)

No ja už ten štěrk postupně v teráriích měním za štěpky a rašelinu, tohle je poslední kde je ještě štěrk, no tak doufám že to vyjde s trusem, právě sem měla strach protože je užovka ještě malá a nikdy před tím se mi to jěště nestalo.
Moc díky za odpověď, trochu si mě uklidnil