Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Našel jsem zelvu ted a nevim co s ni - je nemocná

Je to asi 10min. co mi bracha donesl vodni zelvu myslim ze zelvu nádhernou, byla prej venku a tak je mozna podchlazena navim jak dlouho tam byla a ma na sobe takove jakoby zhnile dirky ci co nevite co to asi je skusim vlozit foto.... ted jsem ji dal do akvaria s vlaznou vodou a tak nevim co dal.

DEKUJI VAM ZA VASE ODPOVEDI
[http://img211.imageshack.us/img211/4417/obraz001gb4 .jpg]
jako to u toho vzoru
[http://img211.imageshack.us/img211/562/obraz002oa5. jpg]
a tady ten bílej flek to ma takovy dírky....
Změna kategorie, původně: Želvy (carlos)

Neco podobneho uz jsem videl,ale soudim spise podle popisu nez podle fotek, protoze fotky jsou nepouzitelne...Pokud se jedna o to co myslim, tak by slo o plisnove onemocneni..Zde by pomohlo UV, plus kazdy den zelvu vyndat na sous a tamponkem do usi namocenym do roztoku hypermanganu (2-3 zrnicka na litr vody) vytirat tyto postizene mista. Po aplikaci hypermanganu musis tak dvacet minut pockat a pote zelvu oplachnout a vratit do vody.......Tam kde jsou loziska a krunyr je mekky, by jsi mel vrchni vrstvu rohoviny odstranit a aplikovat ten hypermangan...Taky by mohlo pomoct k celkovemu leceni tyto loziska zakapavat citronovou stavou, kysele prostredi plisnim nesvedci...
Hodne stesti

Z fotek není skutečně patrné zda se jedná o "živé" nebo již zhojené nekrozy. V každým případě doporučuji napřed upravit celkový stav želvy (pokud strávila zimu venku tak je potřeba jí vyhřát a rozkrmit) a teprve pak začít s radikální léčbou krunýře.

U ž když jsem ji převzal do svých rukou, tak jsem jí dal nad kámen lampu a dokonce i žrala
ale je pořád taková neklidná ale nemyslím že by ji bylo nejak zle. Pořád se vyhřívá a myslím si že bude v pohodě, jak se jí sloupávají šupiny tak na těch místech je to normální akorát ty malé dírky, ale to se vyléčí...