Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama

Ahoj všem,

chováme dvě agamy kočinčinské. Jedné je 2,5 roku (samec), druhé rok (samička). Jsou spolu zhruba 2 měsíce. Za poslední týden samec neustále hrabe a hrabe, samička na něj mává a kýve hlavou. Nemělo by to být naopak? Pochopil bych, kdyby hrabala samička, ale proč samec? Nikdy předtím to nedělal.

A jsi si jistý, že jde opravdu o samce? Jinak mne agamy také hrabou a nevím z jakého důvodu, jako mohl bych psát možné důvody, ale myslím si, že by to bylo zbytečné. Nech ji párkrát přehrabat, mne nejčastěji hrabou po vyčištění terária.

To záleží na Tobě. Musíš to brát tak, že nikdy si zvíře neochočíš asi jako kočku nebo psa, avšak co se týče agam kočinčinských jsou docela adaptabilní. Sám je chovám a musím říct, že jsou přátelské, někdy si až vynucuji kontakt se mnou. Teď už jen záleží na Tobě - velikost terária a možná i náročnější vybavení, ale stojí to za to ;-)

Tak jsem deckam ukazal kocicinskou. Velice se jim zamlouvala a chteji ji. Ja jsem ale uz nachystal terarium pro vousatou. Napiste me co vsechno a jak vybavit terarium.Jak mam udelat velke terarium pro jednu kocicinskou.Chtel bych koupit samicku jde to poznat od mladete? Dik.