Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka a UV?

Dobrý den, pořídil jsem si Lampropeltis triangulum sinaloe, doposavaď jsem neslyšel, že by tento hádek potřeboval spekrum světla UVB, ale právě jsem to vyčetl na webu. Já mám na ni zatím žárovku s UVA, což by mělo být denní světo. Tak prosím o radu zkušenějších.
Díky

No řekl bych, že pro hada není ani jedno potřeba nějak řešit, UVB záření aktivuje v kůži plazů proces, při kterým se vyrábí a syntetizuje vit. D3, který si ovšem hadi většinou berou dostatek z kořisti, jelikož ji jedí komplet celou, s vnitřnostma, kostma apod. UVA je pro plazy viditelnou složkou uv záření, která by měla napomáhat k jejich aktivitě a přirozenému chování.
UVA/UVB se řeší ale spíš u ještěrů a u některých stromových hadů (to o těch stromácích jsem se to dozvědel myslím tady ;-)). Já měl u hada Reptiglo 2.0 trubicovku 18W a žádnou změnu (k lepšímu) v chování nebo v kondici jsem rozhodně nepozoroval.

Ohledně té tvé žárovky: jak to svítí? Vyhřeje to na požadovanou teplotu? Dej tam spíš tohle :))

:-Ddal jsem do terarka dve zarovky jedna ktera tady byla zminovana je tam jen UVA.dal jsem si tam jeste jednu normalni aby se mi terarko poradne vytopilo a jde videt ze had se rad vyhriva spise pod s tim uvb.ale jak to tady posloucham tam pozdeji koupim i s UVB.Jiank tyhle zarovky maji taky nejakou zivotnost ne?po nejake dobe prestanou to UVA vyzarovat ne?

Všichni poradili, že UVB je zbytečné, tak jak posloucháš, že chceš kupovat UVB? ]:) Jinak UVA je spektrum světla, které vydává i obyč žárovka. UVB lampy mají určitě nějakou životnost, po které již UVB nevyzařují, nebo v malém množství. Stejně tak je podstatná vzdálenost od zdroje UVB - dát třeba zářivku 50cm nad zvíře a čekat zázraky je nesmysl. To by Ti ale vše nejlépe osvětlil p. Tomášek, který se UV zářením zabývá. Každopádně Ty, jakožto chovatel hadů se o tohle nemusíš zajímat. ;-)