Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem barevná forma

Mám prosím dotaz, zdali je barevná forma "red orange" totéž co forma "bloodred". Já jsem svou gutku koupila jako red orange, podle vašich snímků ve vlákně "pochlubte se " se mi zdá , že je totožná s označením "bloodred". Víte to někdo? V barevných formách mám trochu zmatek. Našla jsem www.cepelsnakes.wbs.cz, kde jsou barevné formy rozebírány, ale ještě není celý hotov. (neumím sem dávat odkazy - mohli byste poradit i s tímto?)
Děkuji.

Barevná forma red orange je amelanistická forma kde je selektivním chovem potlačována bílá barva, takže zvíře je v dospělosti oranžovočervené (Oranžový podklad a červené skvrny -sedla)s minimalním podílem bíle barvy, nejlépe uplně bez bíle.Břišní strana red orange je klasická amelano to znamená v bíloranžové barvě a má klasické kostky.Kdežto Bloodred růstem ztrácí na hřbetní straně skvrny (sedla) a ty se slévají v podstatě do celočerveného hada.Takže v dospělosti je to krvavě červený had bez jakéhokoliv vzoru.Toto přebarvování trvá 3-5 let.Břišní strana je bílá s prorůstající červenou a chybí jí klasické kostičky.Jinak stránky bych měl mít dodělané snad do konce dalšího týdne:-).

Fenotypove=vzheldove by mohlo jit o okeetee..Tato varianta neni klasicky recesivni pripad jako napriklad anery..Jedna se o prirodne dominantni zbarveni,ktere bylo selektivnim chovem dotazeno do dnesni podoby..Zvirata by mela byt velmi vyrazne vybarvena(syte oranzovy podklad,siroke cerne lemy rudych skvr),bez naznaku podelnych tmavych pruhu v dospelosti a mely by dorustat pomerne vetsi velikosti nez klasicke guttaty,coz je dano mistem jejich vyskytu v prirode..Existuje forma Abbott okeetee, u ktere jsou cerne lemy skvrn velmi siroke..Podle meho nazoru jsou to nepochybne jedny z nejkrasnejsich guttat vubec..Problemem pri koupi je vsak tezke odhadnuti finalniho vybarveni-tito hadi behem prvnich dvou let prochazeji docela vyraznou barvomenou..Tvuj had je spise pekne vybarvena normalni ceska guttka..To ,ci se jedna o hetero na anery ci ne,zjistis jedine pri odchovu po napareni s jedincem obsahujicim ve sve geneticke vybave take geny pro anerythrismus...