Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva okusuje sádru

Dobrý večer,
měla bych takový možná již zmíněný problém.(O problému jsem tu nic nenašla)
Moje želva (Testudo Hermanni) má asi dva měsíce ze sádry vyrobený domeček...zdálo se mi to vhodnější než papír či jiné umělotiny z obchodů.
Bohužel pro mě,teď začala okusovat rohy domečku.Né že bych se bála,že by na ní domeček spadl,to zas né,ale nevím jak jí to odnaučit.
Bez domečku jí nechávat nechci,zvykla si na něj a tak nevím co stím.
Zkoušela jsem izolepu a podobné věci,ale na sádře dlouho nedrží a proto jsem se rozhodla kontaktovat vás zkušenější.
Myslím si,že kupovat nový domek je sice jedna z variant,ale v takovém případě vážně nevím,kde mám hledat,protože ty domečky či přístřešky co prodávají ve zverimexem a e-shopech na netu mi nevyhovují,radši bych proto,kdyby mi někdo poradil,jak tomu předejít či jak jí to odnaučit.
Předem děkuji za pomoc.:-D

Odpovedam sice pol roka po poslednom prispevku, ale mozno bude moj prispevok uzitocny. Ja mam doma dve hermanky stare rok a pol. V terarku mali sepiovku i skrupinky, ale aj tak okusovali misku... Az raz sa vyprazdnili na tu sepiovku. Tak som ju umyla a dala som im ju naspat. A cuduj sa svete, ked bola mokra, hned sa na nu vrhli ako keby to bola ta najvacsia pochutka na svete. Takze od tej doby im sepiovku vzdy navlhcim a oni ju potom pekne papaju. A misku viac neokusuju (aspon som ich pri tom neprichytila:-)).