Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krab suchozemsky

Dobry den, mam takovy dotaz, kopil sem si suchozemskeho kraba a asi po mesici mu upadla jedna noha a par dni na to zemrel vubec nevim cim to muze byt. Prosim o radu

No mím krabům se při svlíkání utrhly 2 nožičky...ale nic sem jim nestalo a při dalším svlékání jim nožičky zase dorostly:)):-D Ale když se krabovi utrhne noha tak myslím že se mu nic nestane..nemůže to byt něčím jiným ???

No mím krabům se při svlíkání utrhly 2 nožičky...

Prominte, ale krab se vslíká, tak to sem nevěděl ale je to zajímavý. Já si vždy myslel že se svlíkají jen hadi a jiní plazi...:-[:-[ Aspon sem se poučil. To by mohlo být zajímavé chovt kraba jako myslím suchozemského samozdřejmě že jo?:))

Jo přesně, mně jak se svlíkl krab, tak jsem přišla k terárku a říkám "odkdy máme tři kraby?????" byla jsem v šoku, kde se tam vzal ten třetí... a pak jsem zjistila, že je to jen prázdná skořápka. Vypadá stejně jako živej. No tomu mému se zase při svlíkání utrhlo klepeto, takže má jedno. A tu skořápku mi přítel rozbil, chjo... zabít málo... :-D

Suchozemského kraba bych si osobně nepořídil a to hned z nekolika duvodů.

Především bezvíhradně všichni jedinci pocházejí z importu a většina kusů sou dávno dospělý starý zvířata nad hrobem. Dále neni v silách obyčejnýho člověka zajistit jim vhodný podmínky (dobrej chovatel se snaží zajistit chovanci takový podmínky aby se dobře rozmnožoval...).

Kraba bych si pořídil vodního a to jen takového co se ve sladké vodě rozmnožuje a nemigruje k tomu učelu do moře. Tedy přichází v uvahu hlavně rod Potamon,o jinejch momentalně nevim...kdybyjste někdo věděl kde tyto sehnat,sem s tim už sem je dlouho neměl.