Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavka - nemoc?

Ahoj,

před několika dny jsem si koupila dvě klapavky obecné. Jedna je v pohodě, ale druhá mi nepřijímá ode dneška (zdá se mi, že první dva dny žrala a byla OK, nevím jistě) potravu, neustále se schovává do jeskyňky nebo pod filtr a je velice plachá. Poradí někdo, co s tím? Akvaterárium by mělo být v poho, teplota cca 25 - 26°C.

Díky, Lenka

Ono záleží kus od kusu. Některé moje jsou plaché a jsou zalezlé, jiné šmejdí a nenechaj se vyrušit. Zkuste vypozorovat zda opravdu žere nebo ne. Třeba jenom čeká až odejdete a pak něco sežere. Pokud nežere, dejte ji zvlášť a zkoušejte různé druhy potravy, až se na něco chytne. Pokud ale nežere jen dneska tak klid. Pár denní hladovka ještě žádnou klapavku nezabila.