Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguánek obojkový - nemoc?

Ahoj, chtěl bych se zeptat zdali někdo nevíte co by mohl mít za problém můj leguánek. Mám asi 3/4 roku 2 leguánky a ten jeden je úplně v pohodě a už krásně vyrostl cca 28cm. Ten druhý ale najednou přestal růst, furt se schovává a je takovej strašně vystrašenej. Už se začal bát dokonce i cvrčků. Normálně před nima úplně ucukne a zacouvá. Sice jich pár sežere, co projdou kolem, ale už neloví jako dřív. Dřív lítal po terárku jak blázen, a teď jen leží a má přivřený oči. Dřív byl v pohodě, bral jsem si ho do ruky a krásně držel a nebál se. Teď jen sebou cukne a zaleze. Nevíte co by mu mohlo být? Stravu dostávaj stejnou oba - cvrčci + vitamíny. Díky moc za radu

No mám dva samečky, ale ten chovatel co mi je prodával tak říkal, že když jim tam nedám samičku, tak budou úplně v pohodě. Myslíš že v tom může být problém? Jinak chov mám podle všech rad, který se na netu vyskytujou. Prostorný terárko, písčito kamínkovej podklad, na stěnách výstupy pro lezení a odpočívání. Teplota pod světlem cca 40-50°C jinak v terárku cca 28-30, přez noc cca 20-23.