Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem určení druhu švába

Dobrý den:-D
Já vím, že je to hodně složité někdy dokonce nemožné, určit druh z fotek. Já bohužel nemám na vybranou.
Přijdu si tak jednou z práce a co mě nečeká za překvapení. Na stole malá krabička, v jaké máme normálně cvrčky, a na ní lísteček. Se mrknu, co je... V krabičce nejsou naši cvrčci,ale malí švábi. A na lístečku: ¨Zdar. Já je koupil, Ty zjisti, co je to za druh :-D.¨ Můj spolubydlící je vtipálek. Na netu moc fotek a popisů není, tak se obracím na vás... Snad to podle fotek půjde. Hodím sem ze tři...
Předem děkuji mockrát. Věřím, že to pujde. Díky
[http://img360.imageshack.us/img360/7168/kopiep10100 01ci0.jpg]

radši je vytáhnu, přes ten plast je to na nic. Ten tmavý má zhruba 2cm.
[http://img291.imageshack.us/img291/5827/kopiep10100 06dl3.jpg]

Ještě jednu, kdyby to pomohlo... A jestli někdo víte, jestli jde třeba u toho většího o poslední svlek a jde tedy o adultního jedince, nebo je to třeba rozlišení mezi samci a samičkami?? No, kdybyste někdo pomohl s druhem, snad už to nějak zjistím. Děkuji mockrát!
[http://img291.imageshack.us/img291/4718/kopiep10100 08ir6.jpg]

Hoj Duku!!
Promin, pracovní povinnosti... My se se spolubydlícím tak nějak pomalu rozjíždíme. Máme tu štíry, sklípkany, mnohonožky, pár pavouků.... A jednu teda kajmanku...
Co se týče těch švábů, mám je tři druhy, ale postupně bych rád rozšířil.
Mám Shelfordella tartara, o těch je tu dnes řeč. Potom Achrimandrita tesselata a menší skupinku Princisia vanwaerebecki. Ty se mi nedaří množit, nevím proč.
Jsem spíše na štíry, takže ani moc druhů švábů neznám...

milý chroustale,
ty krysí králi,co to tu o mě šíříš za hlody!?jsem nucen reagovat na tvůj příspěvek tu,bo si poškodil mou povest:x:pro ostatní:sem jeho spolubydlící a majitel švábů....
Já sem si ten druh urcil sam na googlu,je znamy i pod jménem Blatta lateralis,akorat sem to zapomnel no...a ty tu hned kvuli temu rozjedeš diskuzi,ja te zmatim jak prides,no pockej!

Tento druh se množí i partenogeneticky?jak psal VH nekde v predchozí diskuzi o techto svábech,ze lezou po skle,troufal bych si tvrdit,ze ne,podle mych pozorovani....kazdopadne sou nechutne rychly,rychlejsí druh svábu sem asi jeste nevidel.

muj spolubydici je nehorazny pako,ani nepozna A.Austalise,mahah,a to se snazi chovat stiry:-)
brzo budeme met na private nejvetší štíří hřbitov ve střední Evropě,to se musí nechat:-Dsnad se už poučil a příštěc koupí nějaké nedospělé jedince,nejlépe z odchytu...

Co na to říct, že? Ne, má recht, lehce jsem to zaonačil... Vše co umím a znám, mám od něj, tak se tu veřejně a pokorně omlouvám:-[. Ale s těma štírama to byla podpásovka:-(.
Duku, kde se dají sehnat tací nádherní švábi?? Vím, že to patří asi k ¨pochlubte se¨,ale když už tu sem...

Tak jestli chceš švába co neleze po skle a rychle se množí tak B.dubia,no možná že i Shelfordella tartara neleze po skle ale to nevím na 100%.To ti líp řekne velkochovatel výše:-D
no a pak N. cinerea,Pycnoscelus surinamensis..atd.. ale ti už po skle lezou
Jinak dubie si myslím že bude prodávat pan Jakoubek (Terins) 23.3. na burze v Brně;-)

však vážně odpovídám :) Asi před rokem a půl sem koupil od jistého pána kterýho určitě všici znají(evropský gekony,agamy,scinky sype na burze do malejch krabiček z malejch pytlíků a nebejvaj v moc dobrym stavu), asi 20 "kazovejch" kousků Tarentola dalalandii(doufám že to nepletu:), párkrát sem je nakrmil a pak nechal odevřeno-do tejdne už nezustaval uvnitř žádnej a rozptílili se po celim bytě. Nemaj se vzájemě v lásce a většinou se dva nestrpí dlouho v jedný místnosti :( ale vyrostli moc pěkně, vim asi o 4kouscích který maj svá místa,možná jich zbylo i víc.

Myslim že lepší varianta by bylo něco partenogenetickýho...ale tehdá sem nesehnal :(

Ja je mam v plast. bedne 60x40x40 na prolozkach od vajec. Substrat zadny.Teplota ? nevim višší.Krmim na prolozky šrot pro cvrcky,tvrde pecivo,mrkev a zbytky ktere nikdo nepozrel.Po stenach mi nelezou zato kdyz se dostanou na zem......predjedou Schumachera ::)
Nasady vam muzu klidne darovat (jen osobne).
No a to nejlepsi nakonec ... "skoro" zadne zvire mi je nezere :.(