Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostatek vlhkosti v teráriu

Už musím založit toto vlákno protože už fakt nevím.Mám terárium z osb desek.100/60/60..3 x lakované transparentním lakem.Větrání je 90/7.Je tam vrchovištní rašelina.Boky jsou posypané terarijním pískem jen pro dekoraci(není to až na dno).Je tem 40w žárovka.Můj první pokus byl s lignocelem a od 17.00 odpoledne
do rána druhého dne mi vyskočila vlhkost na 50 procent( u čerstvého lignocelu::)::)::))Další den jsem dal rašelinu a rosím a rosím a rosím a nic.Přímo pod tou žárovkou je pařez který rosím extra aby se to odpařovalo a maximálně dosáhnu vlhkosti 46 procent po dobu 2 hodin.V noci vlhkost stoupne na 55 procent a po zapnutí žárovky ráno jde rapidně dolů na 38 až 42.Vlhkoměr je ok..reaguje když na něj stříknu vodu..v druhém terárku ukazuje těch 75 procent po porosení.Zkoušel jsem zakrývat půl větrání a nic.Už jsem fakt zoufalý protože tam mám Regiusku kterou mám chvíli a ted tohle.Nechápu čím to může být.Poradte prosím lidi.Teplotu tam má jinak během dne těch 27 stupňů a v noci pod 25.
http://img221.imageshack.us/img221/9995/obraz015nb9 .jpg
http://img354.imageshack.us/img354/8141/obraz016be1 .jpg
http://img228.imageshack.us/img228/6753/obraz017uz8 .jpg

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdo máte jaké zkušenosti s tím zvlhčovačem ... Já uvažuji o tom, že ho pořídím své regiusce, ale nějak si nedokážu představit, jak to funguje, a kam se to dává ... jako do misky s vodou? To ale vypadá dost blbě ne? ::) Navíc jsem nenašla rozměry toho zvlhčovače ... a ten obrázek je takovej nic neříkající, nemáte to někdo na fotce ve svém teru? :-D prosím prosím, smutně koukám ... :-[

Tak to jsem nevěděla ... Tady ho totiž někdo doporučoval ... Já mám pod regiuskou bukové chipsy. Když jí ráno porosím, než jdu do školy, tak je vlkost dobrá tak kolem těch 75% (přes noc je to taky v pohodě), ale když se vracím pozdě odpoledne, tak je vlhkost kolem 50% ... Terárium nemám přetopené a mám i dost velkou nádobu na vodu ... tak nevím čím to je ... Jde mi o to, že dřív sem přijížděla ze školy dřív a normálně jsem jí trošku přirosila, a bylo vše OK, to byla vlhkost kolem těch 60%, což je myslím dobré. Ale teď jezdím po škole do práce a bohužel mi k hadovi ruku nikdo nestrčí, aby párkrát stříknul ... Mám doma po*ery :-D Asi jí vyměním ten substrát za rašelinu ..

Chipsy k hadovi, který potřebuje vlhkost určitě ne. Používám rašelinu namíchanou s lignocelem a nebo cipřišovou kůru.Regiusky chovám i odchovávám a s vlhkostí nemám problémJinak u nich mám plastový box s vyřezanou dírou zIkea, nebo něco podobného z nějakého Bau...a mám tam rašeliník, nebo lignocel a Reginy si zalezou, kde se jim líbí a vlhkosti mají dostatek.

idealní řešení -protože udržovat celé terarko v idealní vlhkosti je problematické a občas se objevi plisně ,mírně vlhký lignocel nebo rašelina v terarku a ukryt s rašeliníkem nebo rašelinou nebo lignocelem ,bukové štěpky určitě ne protože velice rády plesnivý ve vlhčím podnebí ,existují chipsi z lignocelu při oschnutí nepráší jako normální lignocel