Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zářivka

Dobrej, potřebovala bych poradit. Zařizuju terárko a chtěla jsem do něj nejakou modrou zářivku, ale moc se v tom nevyznám a nevím, kde jí sehnat. dík za odpověď:))

www.akva-exo.cz/detail/teraristika/osvetleni/zarovk y/hagen/222/ Tyhle žárovky prodávají (alespoň tady v okolí) v každém zveru. Používali jsme je k navýšení noční teploty v teráriu. To máš kvůli zvednutí noční teploty, nebo kvůli pozorování. Měli jsme myslím 40W, což krásně osvítí, nicméně zvedá teplotu, což nemusí být vždy žádoucí. Pak jsme zkoušeli 25W,což už ohřívalo méně, ale i méně osvěcovalo prostor. Každopádně myslím, že ta 25W stačí. ;-)

Takhle podobně to vypadá i pod tou žárovkou. Jakoby měsíční svit. Samořejmě se intenzita osvětleníí odvíjí od wattáže, takže s 50W (40W) to osvítí krásně celé terárium. Ta 25W je spíš bludička, ale taky tam je vidět. Někde tu ještě tu žárovku mám, tak bych mohl zkusit vyfotit, jestli něco půjde vidět. :-)