Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formikárium, terárko pro mravence

Zdravím,
zajímá mě jestli někdo také chová mravence, pokud ano, tak jaké používá formikárium. Dále čím mravence krmí, jak se o ně stará, no prostě vše okolo jeho malého mraveniště.

Pokud to půjde, tak prosím přidejte do textu obrázky vašeho formikária.

Měl jednou chlapeček dlouhou chvíli tak si trochu hrál se sklem a řekl si,že udělá mravenečkum krásný bydlení...
[image50781.jpg]
[image50851.jpg]
[image50881.jpg]
Ale mravenečci nežili štastně až do smrti,protože sem je musil po asi dvou letech vypustit na svobodu...už se nevešli,vytahali všechen substrát a nemel sem na ne moc casu :(

Bylo to sice moc hezký na pohled, ale přecijen se musim vyslovit pro uzavřený systémy. Zde se občas některej utopil,byl problém s udržováním správné vlhkosti,nebylo možno připojit správnej výběh atd...

Na chov je to dost nevhodný, ale vidět je skoro všechno(když je mezera mezi sklama jen 3mm).
Sádra mi taky vůbec nevyhovovala...časem ztvrdne a odmítá vlhnout - většina druhů ráda aspoň částečně vlhko.
Naprosto si mě získaly Itongový formikária(ytong4.jpg nemám ještě svý fotky-V.Skoupý jistě nemá nic proti reklamě:), bohužel sem většinu loňskejch rojení propásnul a těch pár královen co se mi podařilo chytit se mi nerozkladlo až na dvě co byly zas defektní.

Toho znám, co si od něj objednati ve zkumavce královnu a dělnice na polyergus@post.cz adrese, já už jsem to udělal a mám klid.

Chodbičky udělám z plastelíny kterou přitisknu na sklo, dají se tímto způsobem udělati jakékoliv komůrky. Formu mám širokou asi 15 cm a chodbičky tak jsou z obou dvou stran formikária, předek a zadek spojím plastelínovým vákečkem do kterýho zakulím drát o síle 3 mm aby se mi to neprohnulo, těchto propojení dělám tak 5 až 8 podle velikosti formikária.

Vlhčení mám zmáknutý zabudovanou skleněnou trubicí kam vždy doleji destilovanou vodu a pak už je to zavlažování automatický, obrázek toho nemám.

Při odlévání vleji sádru tak do 1/10 vložím skleněnou trubici a přileji další 1/10 sádry, potom trubici zašpuntuji a doleji sádru tak 0,5 mm pod okraj trubice jež sahá asi o tuto délku nad vlastní formu.
Trubici do zaschnutí sádry zajistím drátkem aby se nepohnula nebo nezapadla do sádry.

Ahoj,
přesně to co je v tom okdazu jsme měli.Nebylo to špatné.Byl to gel vyvinutý Nasa.Ten gel měl vydržet na 4 roky,ale časem chytil plíseň a muselo se kousek odloupnout a vyhodit a docela i mravenci v tom chcípali.Měli jsme v tom asi 3 kolonie.Jedna kolonie mohla obsahovat kolem 10 mravenců,ale nemnožili se, protože tam nebyla královna.Pořídili jsme to spíš ze zvědavosti,ale bylo zajímavé je pozorovat jak kutají cestičky.

Zdar, objevil jsem tohle forum, a tak se s vámi podělím o jeden pokus. Loni v létě jsem udělal jednu hadičku z formikária přímo do zahrady.Mravenci si dokonce sami donášeli potravu, takže jsem pouze přikrmoval. Už se těším na léto! Ani jsem se nemusel moc starat, jen jsem pozoroval. Vše bylo pod přístřeškem takže se mravenci při dešti mohly schovat.