Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov klapavky obecné

ahoj:-),

mám takový problém,před pá dny jsem si pořídila malou klapavku obecnou. O jejím chovu jsem se již něco málo dočetla, ale chtěla bych se zeptat zkušenějších chvatelů, jestli je normální, že se neustále schovává a nepohybuje po želváriu. Je buď pod kamenem nebo v rostlinách. A také skoro vůbec nejí. Za několik dní snědla jednoho červíka. Mohl by mi někdo poradit, jak jí dodat větší chuť do života? Ve zverimexu byla čilá. Nebo jí chybí společnost? Děkuji za radu...:-)

já zatím o chovu moc nevím,mezi vámi si připadám jak totální amatér. To,že jsem i klapavku pořídila byla opravdu velká náhoda...Byla bych hrozně moc ráda,kdyby mi někdo pomoh...Zatím mám jedu má asi 2cm...jak může být stará? Ve zverimexu mi pomalu nic neřeknou...želvárium je asi 50x30x20...hloubku vody mám tak aby při vystrčení krku v pohodě dosáhla,má 2 větší kameny na odpočinek,ale tam ještě vůbec nešla,pak několik rostlinek.Můžete mi ještě poradit co všechno k úspěšnému chovu potřebuju?děkuju moc:-*