Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota vody pro klapavku

ahoj,chtěla bych se ještě zeptat jak zvýším teplotu vody.Asi tu budu většině chovatelů k smíchu,ale jsem začátečník a chci svým drobečkům dopřát co nejlepší podmínky,svítím jim 50W výhřevnou žárovku,kterou mi poradili ve zverimexu.ale zdá se mi,že teplota není furt dostačující...můžete mi prosím poradit co používáte?moc dík...:-)

cena akvarijnich topitek je odvysla od jejich wataze. Cim vic tak tim drazsi, ale nekdy je rozdil par korun. Cim vic wattu tim je topitko delsi. Delaji se od 50w do 300w a je to umerne i poctu litru v akvariu. Takze 50w na 50l akva. To ti bude urcite stacit. Nejlacnejsi 50w topitko s termostatem (nekupuj bez nej) vyjde na 200kč. Ale ceny jsou opravdu v ruznych obchodech velice rozdilne i na stejnem vyrobci a typu. tady at mas nejaky prehled:
http://www.akvapet.cz/index.html?pod=/_107-pt2188.h tm vlevo si najdi pod akvaristikou topitka
http://www.akva-exo.cz/chovatelske-potreby/akvarist ika/topitka/
a neco o klapavkach
http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=4409& r=3

Dělaj se i s menší watáží. Dát tam 50w je blbost. Jestli mají 3cm vody, tak to bude sotva stačit na ponoření a voda se rychle vypaří. Pokud tam ale svítíte padesátkou žárovkou, tak jim to musí tepelně stačit. KOlik má stupňů voda? Jestli jde o Klapavku obecnou, tak té stačí úplně pokojová teplota. Že nelezou na souš je taky normální. Pokud ale na ní svítí ta žárovka, tak tam možná nelezou kvůli velkému vedru. Kolik je stupňů pod ní?