Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhkost

Dobre ranko:-),
mam jeden problem ohladom vlhkosti. Nedokazem vlhkost udrzat cez den na viac ako 40%. V noci mi stupne na max.65-70%.
Terarko 90x60x40, zadna stena korkova, 1x bazenik, 1x hlbsia miska pre FOGGER, umele rastliny, a to striekam vodou ked som toma. Aj ked mi na dne terarka stoji 1cm vody vlhkost chyba. Rozmyslal som vlozit na dno tera asi 30x30 dlazdicu s machom aby nieco tu vlhkost udrzovalo. Vo zverimexoch na mna kazdy pozera ako nazjavenie ked im oznamim ze nemam ziadny substrat, lignocel...
Prosim poradte ci tam mam nasadit rastliny alebo ako mam postupovat. V buducnosti planujem na bocne steny tera nalepit par "balkonov", v ktorych budem mat nasadeny mach (teda ak mi ho nevyhovorite:-|).
Dakujem
Prajem pekny den

Čerpadlo mám objednané z jednoho zverimexu u nás ve městě. Jestli chceš můžu Ti sem večer napsat název a typ toho čerpadla. Měl jsem ho dřív v 1m vysokém vodopádu, takže má slušný výtlak. To čerpadlo má v sobě i filtr, ten Ti ale myslím s tím vodním kamenem moc nepomůže. Já mám doma taky tvrdou vodu a zatím běhá v pohodě. Pokud bude zanesené a budeš ho v čas čistit od toho kamene, myslím, že tím můžeš jeho životnost hodně prodloužit

no pánové, nechci se vměšovat ale jestli to s tou vlhkostí trošku nepřeháníte a nekomlikujete. Určitě musí stačit 1x denně zvíře nebo ter. porosit (a i to je moc) a je to Ok na 100%.Velká vlhkost je ze zdravotního hlediska daleko horší než menší, nebudu to rozebírat proč. čau Marek