Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno psohlavec orinocký-chov

Ahojte:-)
Mám takový dotaz na lidi co buď chovají hortulány, nebo na někoho kdo umí dobře hledat na netu (někdo jako halapremek:-D:-D:-D) našel jsem pouze dva články na ifauně a víc ani ránu...:-/ nikde nejsou nějak extra popsané teploty, vlhkost, krmení,zbarvení jedinců... I když mi už někteří lidi řekli, že nemám mozek vpořádku:-D tak pořád kutím jak párek hortulánků propašovat domů...nejprv si ale dobře vybavím lékárničku :-D sice mi včera bylo doma sděleno velice peprně něco jako: "Jsi ***** na to zapomeň radši tě zabiju a hady taky:x::-D:-D" tak se přece jen pokouším ukecávat...ono to pude;-):-D před mým hroznou taky bylo...opovaž se...a pak už jen dej mi ho a vytáhni ho já ho chcu:-D tak to nebude tak horké:-D kdyby teda někdo něco měl tak to sem prosím šupněte, byl bych moc rád, děkuju:-)

Zdroj:uroboros.xf.cz-Jedná se o arborikně žijícího hada, obývá tudíž především stromové patro deštného pralesa. Teploty vyhovují 25 - 32°C (77 - 90°F), v noci 20 - 22°C (68 - 73°F). V chovu dobře přijímají myši, potkany a kuřata, ovšem je dobré podávat jim spíše menší kusy, občas se stává, že velkou kořist naprosto předpisově uloví, ale již nespolknou. K vyprovokování páření je vhodné mírné snížení vlhkosti a průměrné teploty v průběhu prosince a ledna, páření pak probíhá většinou od února do května a přibližně od července do listopadu samice rodí 8 - 26 mláďat, ty většinou začnou po prvním svlékání sami lovit kořit přiměřené velikosti, občas je ale nutné násilné rozkrmení.