Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kladení vajíček

Nevím, zda se tu už tohle probíralo, ale mě by zajímalo, co s hadem, který klade neustále vejce. Moje boaedonová už vykladla čtvrtou snůšku a doufám, že si už koečně dá oddech. Snažím se do ní dostat hlavně vápník a hodně ji krmím. Dá se tento proces nějak zastavit, nebo musí přestat sama? První 3 snůšky byly 100% oplozené, v poslední byly 2 neoplozená vajíčka. Navzdory tomu je OK a u samce byla pouze jednou, na páření, jinak je chovám odděleně. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za info.

Dávám jí vápník hlavně proto, aby neuhynula na odvápnění (calcium). Uhynula mi na to jednou samice asi 10 dní po vykladení, umírala rychle , za cca 15 min. (třes, křeče - nebyl to příjemný pohled), mladá, poprvé měla vajíčka , dala do toho zřejmě všechno.
Ale díky za odpověď.

:-Dpokud muzu poradit tak vapnik ale i horcik!!!ten je proti tem krecim no a mozna bych daval kompletne vsechny vitaminy treba do vody....samice si dokazou uchovat spermie po dlouhou dobu..nekde jsem cetl ze bych had odchycen a v zajeti chovan asi 3 roky sam a pak najedou mel mlade....:-) vidis jak se mas ze ams mlade...jo a v jakych rozestupech mela ty snurky??

Jasně, je to Boaedon fuliginosus, měří cca 110 cm , má 2 roky, váhu si netipnu, snůšky měla za sebou tak po 2 měsících, vždy jak kladla novou snůšku, lezly z vajíček mladý (z té snůšky předtím). Tyto hady a taky gutky pářím až mají minimálně 1 m délky. Boaedony nezimuju, jenom gutky. :))
Kolar: jaké vitaminy komplex můžeš doporučit, nebo jaké používáš Ty?

:-Dja obcas hadikum davam ty vitamniny v prasku sem tam v tom vyvalim mysi...no ale jinak pokud teda davas jen vapnik nebo jen horcik tak to neni moc dobre vapnik se uklada za pomoci horciku..dal bych si na to bacha..no a jin snad tohle bude tenhle rok jeji posledni snurka...taky doufam ze budu mit letos neco...:-)muzu zatim jen ale doufat..a co vaha ubyva?

Mysliš jako jestli hubne? Po poslední snůšce byla dost hubená, tak jí dávám žrát častěji, než obvykle a ona se míní strhat, jak jí chutná. Až se spraví, tak najedu na normální režim krmení.
Ve vitamixu (teď se to jmenuje Nutri mix rep) je všehochuť vitamínů a stopových prvků, je to prášek a válím v tom taky myši( myš trochu navlhčím, aby to na ní líp drželo), tak by to mělo být snad OK ?:-)

Ahoj vši - s těma vitamínama - jedinou radu bych ti dal - Vitamix pro nosnice (či exoty) či Roboran (stejně tak). Nic jím nezkazíš. Já tím hady nepřikrmuji, ale spíš proto, že namám takové snášecí rekordmany - Boaedony mám zatím prťavý a krmím je rukama - nechtěj sami baštit (teda, už začínaj), takže jsem rád, že baštěji (což s vitamíny bývá potíž). VH