Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta v gauči

Nazdárek, včera se mi stala mírná nehoda. Šel jsem čistit terárko krajtičkám. Jedna chrápala na větvi a druhá se zrovna pohybovala po terárku, potřeboval jsem odendat kameny, tak jsem tu pohyblivou dal na gauč, nevím proč normálně mám ve zvyku si ji dát kolem krku. Čistím terárko a občas mrknu po Julče pořád byla na gauči v jejím klasickém kobrovitém zvědavém postavení a sledovala co se kde děje. Když jsem kouknul po druhý, najednou koukám že jí kouká jen ocásek a Julča v pohodě v klidu zalejzá do úložného prostoru v gauči. Problém nastal v tom, když jsem jí šel vyndat, tak jsem zjistil, že je namotaná v mechanizmu na otvírání gauče. V tu chvíli jsem byl v šoku, to by mě nanepadlo, že se schová a namotá tam, takže mi nakonek nezbylo nic jiného než gauč postavit na bok a oddělat čelo, abych ji mohl tam odtud vyprostit. Když jsem si pak uvědomil, že při otvírání gauče se ten mechanizmus pohyboval, tak jen doufám, že jsem ji nějak neskřípnul nebo něco. Po vyproštění jsem ji dal do terárka a vypadala v pohodě, tak doufám, že jsem jí nezpůsobil nějaké vnitřní zranění. Takže bacha na gauče....

Jednou mi had zakřupal fakt nahlas a i tak mu nic nebylo. Potvora, mazala jsem jí jodisolem a canestenem a jak se kroutila a já jí držela, tak se spirálovitě stočila a stáhla svaly. To křupnutí bylo slyšet přes celý pokoj. Okamžitě jsme jeli na veterinu aby hada zrentgenovali a hadice celou dobu dělala zraněnou. Vůbec se nehejbala ani když na ní doktor svítil a hejbal jí rukou před čumákem. Nakonec se zjistilo, že se prostě jen prokřupala jako když člověk rotuje na židli. Jak to doktor vyslovil, tak sebou hadice začla mlít a nezastavila se dokud nebyla v teráku, potvora.
Myslím si, že toho vydrží relativně dost, pokud jsi nic neslyšel ani necejtil odpor, tak bych se nebála..:-)

To ja jsem si guttku polozil taky na gauc (moje blbost nechat malinkatou guttku bez dozoru :)otocim se a ona nikde tak ja ze je v gauci s tatou bratrem sme cely gauc rozebrali uplne komplet :-D:-D a kdyz jsme rozmontovali posledni sroub tak koukame na obraz nad gaucem a z obrazu koukal ocasek :-D:-D ale je to tak 2 roky zpet

U me byla privrena krajta pod gaucem. Podarilo se mi tam skripnout ocas:.( byla za ni a jak sem ji nedzvedaval a posouval, tak pod nej dala ocas a ja ji na nej polozil ten gauc...ani sem to nevedel. Tak sem chnapl krajtu, ze ji vyndam a najednou poskocil gauc jak sem vyndal krajtu...ted si na nej nenecha ani sahnout a od ty doby na me i prakrat zasycela! coz nikdy nedelala