Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vzít hada a neublížit mu??

Mám malou korálovku už ji mám týden tak bych rád začal s ochočováním.... jak ji mám vzít a neublížit jí??? A jak se k ní mám přiblížit aby mě neměla za někoho kdo jí chce ublížit?? Pls pomozte začátečnníkovi:D

:-)v klidu zadne trhane pohyby...pokud nebude vylozene utikat..tak ji vem do ruky a nech ji chvilinku proplazit..urcite bych ji nevytahoval casto...jeden had to snasi dobre a vubec mu to nevadi jiný muze byt dost "stydlivy" ...hlavne pomalu a v klidu a hlavne nevytahovat kazdy den!

jestli můžu zneužít tohle vlákno rád bych se taky poptal mám sice hahy už nejáký rok ,ale "jen" pomalé kousky : jednu regiusku a jednu gutku, teď jsem trochu neuváženě pořídil novou užovku ophedrys aestivus, je nádherná a myslím že po poradě tady na poradně už i podmínky má jak mají být, jen mě šokovala její rychlost poradí mi někdo ja čistite terko a podobně když had dokáže ve zlomku vteřiny přeletět terko a neomylně trefit skulinku mezi rukou a přivřeným sklem a pak ho chytám už na půl venku v né zrovna důstojných polohách? Je neuvěřitelně rychlá a klidně visí na větvičce a najednou vystřelí a zdrhá. Jelikož kálí všude je nutné častěji vyčistit celé terko. Tak budu vděčný za každou radu od zkušenějších. Předem moc ďekuji[http://img262.imageshack.us/img262/9686/dsc00637no0 .jpg][http://img132.imageshack.us/img132/2298/dsc00627jo4 .jpg]

díky za radu určitě to skusím jen si nejsem jitý že tam ´poleze prtože úkryty má dva a ani jaden nevyužívá. připadá mi nejlíp schovaná se cítí zamotaná ve větvích v zeleni. Každopádně neco skusím sestrojit na zavírání a hned to nainstaluju třeba se naučí. Díky

zapomněl jsem na důležitou věc:ten ůkryt by mněl určitě dobře větrat,a mněl by být z nějakého inertního materiálu,nejlepší bude asi plast...kvůli tvorbě plísní bakterií apod.
samo i kvůli čištění...držíš tam určitě vlhko....a opheodrysové jsou dost háklivky...