Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosim pomoc-boa constrictor

mam takový problem,zakoupil jsem samičku boa constrictor a hned ten večer se jí jakoby spustila rýma,špatně se jí dýchalo a otvírala tlamičku..po dvou druhý den má zalepené nosní otvory a je slyšet,že se jí špatně dýchá..prosím poradte mi někdo co s tím??????????
Změna kategorie, původně: Hadi (halapremek)

Souhasím s názory přede mnou.Ještě by mohlo jít o problém v případě že bys boa choval na prašném substrátu,ale to snad nechováš.
Co se týče vlhkosti,tak bych nerosil vodou,ale zkusil bych po dva až tři dny rozprášit na zvíře heřmánkový odvar - vlažný.Heřmánek má hojící respirační účinek a mohlo by to pomoci.Rozhodně to neublíží

moc děkuju za radu,no měl jsem jí na rozdrceným kameni,jak se prodává a je pravda,že to bylo malinko zaprášené,ale příznaky se objevili už když jsem jí přivezl a teprv pak jsem jí dal do teraria..nicméně už jsem jí dal místo té drtě břidlici a zítra koupím kokosovou drt,mam jí u mého druhého boa..tím heřmánkem jí nastříkam a v úterý zajdu k veterináři..snad to pomůže,moc děkuju

děkuju,kokosový substrát tedy vyndám a dám mu kámen(břidlici) a zvýšim teplotu..jinak jsem byl dneska u veterináře a dostali jsme kapky s vitamínem a udělal výtěr a v pátek bych měl vědět více,tak to sem pak napíšu,aby kdyby jste měli něco podobného,aby bylo jasno..