Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Olupování kůže

Dobrý den, jako začínájící chovatelka želvičky vroubené mám asi nejapný dotaz, ale překvapila mne olupující se kůže na krku i zad. nožkách. Želvička je rok a půl stará, máme ji rok, čilá, baští. Je tato "výměna" kůže normální,jako např. u hadů? Pokud ano,jak často k ní dochází? Předem moc děkuji za odpověď a omlouvám se všem zkušeným,kteří již takové věci dávno vědí. Díky moc Eva

Neboj, je to normální a stejné jako např. u hadů nebo ještěrek. Jenom nedochází k jednorázovému svleku,ale kůže se mění průběžně,takže se želvičky "loupou" prakticky neustále. V žádném případě jí ale kůžičku neodděluj nebo nestrhávej.Problém by byl, kdyby pod odloupnutou kůží byla pokožka rudá nebo zapálená, mokvavá apod....Pokud je nová kůže zdravá,tak je to v pořádku (někdy může být i o něco světlejší než původní, to je taky normální ;-) )