Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užovka červená

chci se zeptat, mam dve mlade uzovky, kazdou v jinem terarku, jedna asi 50 cm ta je v pohode, cila a leze casto po terarku, druha 40 cm a ta se mi prave moc nezda, je celej den zalezla, ani pres noc mi nepripada ze by moc lezla po terarku,holata lovi rychle ale polyka je casto jeste za ziva, nedavno 2 x za sebou vyvrhla asi po 4 dnech natravene hole, ted zrala pred 6 dny a to tentokrat nastesti nevyvrhla. kdyz ji mezmu do ruky tak mi pride celkem ziva, teplota a vlhkost merim neustale a je v poradku. ale pro jistotu se radsi zeptam jestli s ni nemuze neco byt?? predem dekuji za odpovedi

Ja mam taky ten samý problém, mám dvě užovky červené samičku 40 cm normální zbarvení a samce 50cm SNOW. Samec furt někde lozí a šmejdí tak sem usoudil že to bude tím že je starší a proto se míň bojí.A Mám je spolu a někdy se navzájem nahánějí. Taky sou oba aktivnější těsně před krmením. A holátka škrtí když cítí že by jim mohly ublížit. Já je vezmu za ocas (holátko) a párkrát jim jemně bouchnu hada přes čumák, on pak vystartuje po holátku a omotáse a škrtí a škrtí. A žrát nechcou před svlekem, to my taky vyzvrátil holátko a další už vůbec nechtěl, za pár dnů se zakalil. To sou mé skušenosti jako taky začínajícího chovatele