Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva neleze

Dobrý den. Prosím o radu..mám 7letou želvu,která pořad leží pod tepelným zdrojem a neleze. Substrát má písek a rašelinu,žere normálně,ale nechodí.Děkuji za rady

Sice nepíšete co je to za druh, ale pravděpodobně se jedná o následek absence zimování. Želvy v sobě podobně jako většina jiných živočichů mají jakési vnitřní hodiny a ty jí říkají, že v zimě by měl přijít útlum, na který je želva geneticky naprogramována. Vnější podmínky však tomu neodpovídají a organismus želvy je "zmatený". Mělo by se to vylepšit s příchodem opravdového jara a léta, zvlášť pokud bude želva mít možnost venkovního výběhu.

Ahoj, mam stejný problém. Moje Sášinka už je 3 týdny vzhůru ze zimního spánku, ale místo toho aby byla aktivní, jak jsem čekala (samozřejmě ne hned, ale 3 týdny už se mi zdají dost), tak pořád jen spí pod lampou. Nežere skoro vůbec, jen sem tam si zahryzne nějaký ten lístek mlíčí nebo jetele. Bojím se, jestli není nemocná:-|. Když ji vyndám z želvího stolu, tak normálně leze. Prosím o radu. Děkuji a přeji hodně úspěchů v chovu;-)