Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohlaví u štíra

Ahojte.
Moh jsem to hodit někde mezi ¨pochlubte se¨,ale budu radši, když se to třeba hned vyřeší a budeme to moci nechat zapomenuté....
Mám štíra Opistopthalmus boehmi. Jen mě zajímá, podle čeho lze poznat pohlaví. Patří mezi Scorpionidae, stejně jako Heterometři a Pandinusi. Takže se i stejně rozlišuje pohlaví? Tedy podle pohlavní destičky??
Někdo v inzerci nabízel samce, tak bych nerad promarnil šanci dát dohromady pár. Díky moc.

loading...

Ahoj
cituji-"samice jsou robustnější a mají větší a kulatější klepeta než samci" tak to píše Franta Kovařík ve svojí knížce Štíři.Takže to asi bude chtít mít to v oku...
Pokud budeš na burze v Ládví,Franta tam je vždycky...stačí vzít sebou štíra,a požádat ho.
Nikoho fundovanějšího nemáš šanci sehnat...fakt se to vyplatí,já takhle např zjistil,že nejen že nemám pár,ale mám 2 různé druhy ::) přitom byli fakt vizuelně stejný,a ze stejný lokality.... ::)

To je drsné zjištění...
Jenže já se hned tak do Prahy nedostanu. Zkusím sem hodit několik snímků a snad to třeba jen trošku pujde poznat.
Děkuji všem.

Tady muj drobeček po koupi :
[http://img210.imageshack.us/img210/2329/opistophtal musboehmi1gh8.jpg]

Potom už ve svém :
[http://img85.imageshack.us/img85/7862/opistopthalmu sboehminejek0.jpg]

no a nakonec se mi včera trocha ukázal, ta jsem hodně nepovedeně blýsknul pohlavní destičku :
[http://img210.imageshack.us/img210/5798/p1010002byo 4.jpg]

Kdyby to šlo, budu vám vděčen. Já osobně si myslel, že jde o samce,ale jistota je víte kde. Díky a naschle!