Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chřestění ocasem

Dnes se vyslíknul samec E.guttata - přírodní. Bydlí s jiným samcem E. guttata - amelano ve společném terárku a chtěl se s přírodním pářit. Přírodní utíkal a chřestil docela hodně ocasem. Předtím občas gutky trochu chřestili při vyrušení, ale takhle intenzivní chřestění jsem ještě neviděla. Tak jsem měla pocit, že mám doma chřestýše. Bylo to hodně slyšet. Pak se zas uklidnil, když po čase zjistil, že přírodní samec není přitažlivá vyslíklá samička. Chřestí vám taky gutáty a kdy?

Jo, to je normálka :) Ale velmi mě překvapilo, že nechřestějí pouze americké druhy - jak je tady jaro :), tak mi velmi intenzívně hřestil schrenkulák a moc pěkně chřestějí i bimaculaty. Bohužel, schr. mám plonkového a bimaculáty mladé :( Kdyby se našel někdo, kdo má volnou holku, tak mám zájem :) VH