Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kokcidioza

dobry den.mam dotaz,zda muzu hadovi(hroznys kr.)dat kralika,ktery ma kokcidiozu.zda je to nejak nebezpecny,nebo mu to neublizi?dekuji

Kokcidie napadaji tkan organu. Tzv. gro jejich napadani je GIT a v uz invaznim stadiu jsou v jatrech. Co se tyce kraliku, hlavnou cestou nakazeni je pozreni trusu (u kraliku bezny jev...., i u divokych...zejmena brezi samice). Kokcidie by u kraliku, ..... mohli by byt pro hady v podstate neskodne. Riziko, i kdyz minimalni tam je, hlavne z duvodu, ze kdyz se vyskytne kokcidie, je to v ramci rodu nekolik druhu najednou. I samotnej rod kokcidii neni strikte specifikovan pro vyhrazenej rod, druh a pod. Tzn., ze je tam urcita tolerance, kdy rod (druh) zasahuje urcitou "hodnotou" jak treba ke ptakum, plazum, kralikum atd......... "soucasne". Jen sem chctel napsat, ....aspon malinko opatrnosti:-)