Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem molurus,pimbura,bivittatus-rozdiel?

aky je naväčší rozdiel medzi poddruhmi python molurus molurus,pimbura,bivittatus?
aký je rozdiel v dlžke,agresivite cene,veľkosťami terári?
chová tu niekto pimbury alebo molurusy?aké terária používate?ak máte,vložte foto aj hada,aj terária

cau. Uz to tu jednou bylo. Ale tak znova.
P.m.b je nejvetsi, nejlevnejsi a nejklidnejsi z molurusek. Velikostni prumer je od 4 do 6m, ale obcas dorostou i do vetsich rozmeru. Terarium potrebuje velkych rozmeru. velikost jako u vsech velkejch hadu...delka min polovina hada, sirka aspon tretina delky. Cenove zalezi na barevne forme...Od p.m.m a P.m.p je odlisuje barvou tela a hlavne ji poznas podle supiny pod okem. viz obrazek
[http://i71.photobucket.com/albums/i129/Lachesis_CZ/ imagebig_03-02pixb-1.jpg]
P.m.m obyva sussi oblasti nez tmavka. Je razena do Cites 1, takze se spatne shani...Bohuzel se me ji letos nepodari ziskat:.( Ma svetlejsi zbarveni. Dorusta vetsinou okolo 4m. Cena zalezi na chovateli a na tom, jestli je cista moluruska nebo krizenec s tmavkou. Coz byva celkem casto. Velikost terka jako predtim. Agresivita zalezi na tom kuse...
P.m.p je nejmensi vetsinou do 3,5m. Obcas se uvadi jako P.m.m s lokalitou Sri Lanka. agresivita zase zalezi na jedninci. Cenove se da sehnat uz za 2 000, ale v zahranici byva drazsi.
Fotky tmavek a pimbur s terkama najdes tady na poradne.