Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuňka východní - choroba, nebo úraz?

Chovám dvě kuňky východní a jedna z nich má už třetí den potíže - točí se dokolečka, nebo dělá "kotouly", plave břichem nahoru, pokud se jí dotknu; sama od sebe se ale nehýbe, je strnulá a má hlavu trochu nastranu. Všimla jsem si u ní i zakaleného pravého oka, ale vypadá to, že chvílemi je oko "normální" (ráno) a chvílemi se kalí (spíše večer). Obě žabky jsem oddělila, vyčistila jsem vodu, ale co teď? Je to nemoc, nebo se žáby jen nešťastně pokousaly při krmení a je to vážbnější úraz?

Budu vděčná za každou radu! Děkuju.

ahoj , to že je žába apatická a má zakalené oko určitě nebude od pokousání..
příčin může být několik...teď je důležité žabku přemístit do karanténího terária(plastová bednička s víkem a větracíma dirkama s vrstvou obyč.papírovích kapesníků nasáklých vodou...víc nic) ...zvýšit mírně teplotu o 3-4stupně ..krmit dle potřeby, zbytečně žábu nerušit... a počkat než se vyprázdní a exkrement poslat veterináři na rozbor..tak bych to asi udělal já...
čím krmíš?
přidáváš vitamíny a minerály?
jak často čistíš terárko?

Krmím cvrčkama, vitamíny nepřidávám. A akvárko čistíme tak co čtrnáct dní (?) Asi tak.... Podle potřeby, žádný filtr nemáme.
A patická právě moc není. Je živá, jen dělá ty různé kotrmelce a sedí nakřivo (třeba tak, že má jedno oko pod vodou a jedno nad - to špatné pod hladinou).

voda by se v terárku měla měnit každý den, když není filtr..
..samotný cvrči neni to nejlepší..chce to různý červiky a žížaly(žabky se je časem naučej žrát z pinzety)...hodně důležitý sou minerály(vápník ad.)
a když neni ta pestřejší strva tak jednou za čas vitamíny
[http://i2.photoblog.com/photos2/38843-1203944442-0- l.jpg]