Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvláštní znak na karapaxu

Dobrý den, mám dotaz ohledně mé želvy čtyřprsté. Chovám ji už 5 let a doposud se jí daří dobře, má chuť k jídlu, roste a je čilá. Potravu dostává různorodou a podle doporučení pro tento druh želvy. Nicméně poslední dobou (cca 14 dní) se jí mezi jednotlivými štítky karapaxu vytvořily bílé průhledné čáry. Nevím či je to znak růstu krunýře nebo jí může něco chybět? Předem děkuji za názory.

Teda, to jsou docela veliké přírustky. Neboj nic to není. Jenom mohl bys mi popsat co znamená ...strava doporučovaná pro tento druh? Ono totiž někdy jsou doporučované fakt trestuhodné věci, tak ať nedojde k nějakým nejasnostem.Vypadá to,že porostla hodně rychle,tak ať není nějaký průšvih z nedostatků vitamínů :!:

No za poslední 2 roky celkem poporostla rychle to jo, ale nikdy nebylo vidět to co má teď na karapaxu tak mě to trošku vyděsilo. Je ale pravda že poslední dobou má obrovský apetit a jí mnohem víc než dřív. No strava. Dostává klasicky čínské zelí, saláty, pampelišky, okurby, mrkev, občas ovoce pro změnu jídelníčku, ale ne zase často slyšel sem že to není pro želvy dobré. Zkoušel sem i maso, ale to jí neleze vůbec. Sem tam dostane i tvaroh nebo kousek chleba namočený v mléce. Snažím se jí stravu co nejvíce obměňovat.

Tak základ je správný, jenom bych fakt vypustila ten tvaroh a chleba v mlíku :-x - to fakt nééé.
Pokud ti roste takhle rychle,tak bych hodně upravila jídelníček a trošku ji přibrzdila. Teď když začíná zelené (pampelišky, jitrocel, jetel) a takové to sezonní ovoce přes léto. Ony stepačky jsou takové piraně a žerou hoooodně rády a všechno,ale to ještě neznamená, že je to pro ně nejlepší. Můžeš se podívat tady na rozšíření zdravého jídelníčku. :puff: