Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá - chování páru

Moc zdravím,
a děkuji za všechny odpovědi.U samice proběhla první snůška v počtu 25 vajec.Bohužel jsme nebyli 2 dny přítomni doma a většina vajec byla poničená.6 vajec jsme přenesli /ve spec.substrátu / do inkubátoru 30°/a uvidíme,jestli se zadaří a něco se vyklube.
Mám dotaz: občas dochází nadále k páření,samec chytá samici za "ostny" na hlavě a ona má od častého kousání poranění.Je to nebezpečné,dá se to něčím ošetřit,aby se to třeba nezanítilo? Nemáme s tím žádné zkušenosti,zdali je to běžné chování.Není třeba je izolovat.......atd.? Děkuji předem za všechny odpovědi a přeji krásný den.Denisa S.

Na vykladení vajec dávám do terária pogonám menší plastový box s 10cm vrstvou vlhkého písku, samice po vykladení vajíčka zahrabe a tím pádem jsou v bezpečí, pokud nejsem zrovna doma. Vajíčka pak přendám do plastových krabiček s vlhkým vermikulitem a inkubuji při 28 stupních.
Chování samce je přirozené, bylo by vhodné mu pořídit ještě jednu samičku, když je takto "aktivní". Pokud jsou rány
povrchové, zahojí se samy, jestli jsou hluboké vydezinfikoval bych je roztokem Betadine ředěném 1:10 s vodou
a samičku na chvíli oddělil, aby se rány zahojily a samička odpočinula.