Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguani

nazdarek lidi.mam otazku:jak se pozna u leguanu samec od samicky?poridil jsem si totiz dva a ten co je prodaval mi to nedokazal rict.maji tak do 60cm a ten jeden porad nahani druheho.to asi neni nejlepsi co?

Hoj, tak pokud jsou do 60cm, tak jsou ještě hodně mladí, v tomhle věku se to dá víceméně jen tipnout, ale všeobecně mají samci markantně větší femorální (stehenní) póry, zvětšený kořen ocasu (teď asi ještě ne), bývají zpravidla celkově větší, mají větší lalok, lícní šupinu a prvních několik ostnů na krku. Samci taky víc kývou, ale ve skupině můžou kývat i samice na samce. To, že jeden nahání druhýho by mohlo být znamení, že se jedná o dva samce, ale jistý to být nemůže. Každopádně pokud se jedná o rvačky - kousance, není to dobrý, pokud dojde ke zranění od kousnutí , strašně rychle se to může zanítit. A pokud jeden z nich začne "prohrávat" může to vyústit v další problémy - stres, nežravost až celková špatná kondice toho slabšího.