Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pandinus imperator

Dobry den, mam doma par imperatoru a jedna samice je gravidní ale uz tak dva mesice a porad nic. četl jsem ze umi porod zadržet az na jeden rok. pritom ale nevim co ji stale schází? V terariu ma vlhko,teplo,dostatek ukritu, misku s vodou hodne volneho mista. tak nevim co ji stale chybi a byl bych moc rad kdyby mi nekdo poradil co mam delat. pro jistotu jsem radeji oddelil samce do jineho terarka, protoze ho samicka dosti prohanela. tak jsem je radsi oddelil nevim jak by se zachovali. Děkuji za odpovedi
Toman

loading...

No tak to si nejsem jistý, buď nežere od začátku březosti až do doby kdy se mláďata narodí a rozutečou, a nebo nežere jen od doby kdy porodí mladé až do doby kdy se rozutečou a normálně v průběhu březosti žere. Tak ji zkus dávat cvrčky a uvidíš jestli si je veme nebo ne. A kdyby ne tak je zas vyndej z terárka.

Jestli je tu někdo kdo to ví, tak ať napíše.

ja si pravě taky myslim ze hladovět nemuze i kdyz ti stiri to umí. Jako dlouho vydrzet bez potravy. A cvrcka jsem ji tam hodil a zdrejme si ho večer chytla. tak jsem rad ze žere i kdyz ma mlade. Mlade musi urcite nejak zivit jinak to ani nejde a pochybuju ze by ji jeji zasoby vydrzely treba az na těch 15 měsícu brezosti. Jinak děkuju za radu;-)

ok, takze ak to spravne chapem.. ked uz ma mlade, vylezene na chrbte neprima potravu.. je to tak??
bojim sa jej dat cvrcka, aby nechytila zabijacky instinkt a nepozabijala mlade.. :) niekde som cital ze sa to moze stat a preto treba prestat krmit az do doby kym z nej zlezu.. je to pravda???
Vdaka za odpoved!

Tak jasně, pokud má mladé na hřbetě, tak nekrmit- ona v té době stejně nežere a navíc je vzteklá a prudivá, takže ji bude krmný hmyz akorát rozčilovat. Ne že by chytla zabijácký instinkt, ale prostě jak bude nakrklá, tak může omylem zabít mláďata, třeba pokud jí spadnou ze hřbetu. Takže nerušit, nechat být a dát krmení, až když slezou.