Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mam první želvu

prosím potřebuju pomoct mam první želvu vodní!!!naší želvě sem dala světlo protože pry želvy vodní maji rady když maji lampičku potřebuje to ale želva jako mit zapnute pořád?nestane se jí něco když to svetlo vypnu???

Na výše uvedeném odkazu je Testudo hermanni boettgeri (želva zelenavá) v poněkud zdevastovaném stavu. Zřejmě to pětikilčo za adopci bude asi málo. :-( Autor nemá o názvech suchozemských želv žádné povědomí, jelikož i ta druhá želva, uvedená pod jménem želva řecká je správně Testudo graeca (želva žlutohnědá), druhové jméno graeca není důvodem proč tuto želvu nazývat řecká, s Řeckem to nemá nic společného, nehledě na to, že T.graeca svým přirozeným výskytem zasahuje pouze nevýznamě do okrajových částí severního Řecka.