Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovni pobyt zelvy

Chtela bych se zeptat, jak presne postupovat, pokud chci dat zelvu (az bude hezky) ven? Zajima me zejmena:
a) kdy asi tak ji muzu dat ven (kolik by asi melo byt stupnu)?
b) jak dlouho muze byt venku bez vody?
c) nebude z toho mit sok, kdyz za cely svuj zivot (cca 11 let) jeste nebyla venku?
d) muzu ji dat normalne na travu (samozrejme s ohradkou, aby neutekla), nemuze tam sezrat neco jedovateho?
e) ma byt na slunicku (ne uplne primem) nebo jen ve stinu?

To je zatim vse, budu rada za kazdou radu.. Diky..

Ahoj, moje želvička normálně bydlí v terárku. Když se ale oteplí, asi tak na těch 18-20 stupňů, připravím ji venku ohrádku. Musí tam mít možnost být ve stínu, takže stačí domeček nebo jen nějaká stříška. Misku s vodou tam má pořád. Myslím že šoku se bát nemusíš, želvičce to jen prospěje! Ohledně těch jedovatých rostlin - spousta želv jí normálně jedovaté rostliny, které by ve větším množství zabíjeli, ale želvám se nic nestane. Pokud máš ale velký strach, tak se porozhlídni a kdyztak rostliny které neznáš vytrhej;-). Hodně štěstí, snad jsem ti trochu pomohla..

...akorát mám pocit, že zadavatelka myslela želvu nádhernou, tedy vodní, zatímco ty želvu suchozemskou (dneska se nějak pletu do želv, tak mě kdyžtak okřikněte :))), tím ale neříkám nic k tvé radě, možná bych to viděl i na nějakej větší bazének, říkám to páč mě to taky zajímá...

Zdravím, želva nádherná se postupně stává součástí české fauny a vytlačuje původní organismy, želvu nádhernou už můžeš vidět třeba na Labi či ve Vltavě. Možná s tím vytlačováním předbíhám, ale postupně k tomu dojde, neuvědomělí ,,chovatele" se tak často zbavují nechtěných vodní želv, které jim doma poněkud přerostly. Nedávno jsem o tom slyšel na přednášce z českobudějovické univerzity ;-) Takže myslím, že tvá želvička nebude strádat, avšak je zvyklá přeci jen na terárium, hlavním úkolem by mělo být zajištění dostatku potravy v okolí - to by sis měla pohlídat a taky hlubší jezírko, ne něco 20 cm, taky pozor na nějaké predátory, atd. - to sama víš, jinak na zimu asi domů, ale kdyby bylo jezírko hodně hluboké a nezamrzlo, tak by zvládla i českou zimu. ;-)

Tak venkovni jezirko zatim neplanuji, mozna nekdy do budoucna. Slo mi jen o to, ze jsem se tu docetla, ze nekteri chovatele vodnich zelv davaji zelvy, kdyz uz je hezke pocasi, ven na travu. Chtela jsem k tomu jen nejake info, abych neudelala neco spatne. Jinak venku bych ji nechala urcite jen nekolik hodin odpoledne, pak bych ji zase vratila zpet..

Bydlím v paneláku. Vodní želvy (nádherné) mám už 14let. Když jsem začínal, nebyla dostupná literatura. Dnes mám šest želv, dávám je na jaře ven na balkón do pozinkované vany. Chovají se jako ostatní želvy, pokud mají chladno,moc se nehýbou a zůstavají u dna. Mají ve vaně udělaný ostrůvek, kde si vylezou a vyhřívají se. Pokud již nechtějí, slezou do vody a schovají do stínu.

Ahoj,já mam dvě želvy mapové a mam je venku od dubna.Samozřejmě zabezpečené proti predátorům mám i pletivo 20cm v zemi.Musíš počítat s tím,že se želvy dokážou podhrabat až 20cm pod zem.Udělají si tunel a frrr pryč.Nesmíš nic podcenit.Na zimu je dávám samozřejmě zatím domu.Je pro ně zdravé,aby měli změny teplot,stálá teplota vody jim nesvědčí.Kolikrát má voda v jezírku i 15 stupňů.Želvy už si zvykli a jsem rád jsou odolnější proti nachlazení.Je to přesně tak,jak říkal kolega.Pokud jim je zima,tak si zalezou někam pod kamen,nebo pod něco co můžou a málo se hýbou.A jak se oteplí,tak se zase začnou pohybovat.Je to pro ně rozhodně prospěšné,když mohou být venku.Mám jezírko ze staré plechové vany.Želvy krmím asi tak jednou týdne ale jen málo.Mají tam totiž přírodní potravu co se tvoří v jezírku.Komáří larvy,pavouky a takový různý živočichové.Dal jsem jim tam i vodní šneky co se dají sehnat běžně v jakémkoli rybníku.Jak se množí,tak je želvy žerou a řekl bych že jim dost chutnají.Občas přihodím i nějakou žížalu,asi tak 3x týdně.Těmi taky nepohrdnou.Do jezírka dávám i živé rybky z rybníka,je sranda je sledovat jak loví.jezírko mam asi takové.
[http://img521.imageshack.us/img521/5175/37460646lf4 .jpg]
[http://img339.imageshack.us/img339/3545/89630090wh8 .jpg]
[http://img339.imageshack.us/img339/5356/94404506eb8 .jpg]
[http://img521.imageshack.us/img521/4879/42158392ub6 .jpg]
[http://img339.imageshack.us/img339/2743/77386728sg7 .jpg]
[http://img339.imageshack.us/img339/690/76233381sz5. jpg]
[http://img521.imageshack.us/img521/1345/21654783in0 .jpg]
[http://img179.imageshack.us/img179/6618/45158842se6 .jpg]