Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem letní výběh suchozemských želv

Ahoj, chci se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti se zabezpečením letního výběhu. Původní výběh byl zezhora zakryt králikářským pletivem a zabezpečen tak proti agresorům. Jenže už nestačí a tak letos stavím nový. Výběh bude cca 3x4 m pro hermanky a stepačky a část pro uhlířku. Kromě uhlířky jde o dospělé želvy. Zajímá mě váš názor na zkarytí výběhu zhora pletivem jestli to je nebo není nutné. Mám obavy, jestli mi v noci želvy něco nezakousne. Ulířka se na noc přesouvá domů. Díky za odpověď.

Hlavně nějakou kvalitní ohrádku, já si myslel kdysi, že želvy jsou pomalé a jen tak někam nedojdou - překvapením pro mne bylo, když vzdálená sousedka donesla v krabici želvu, že ji našla - ušla během odpoledne přes 300m - šikulka :-D

Ja to zděnou ohrádkou řešit nebudu, spíš zapustím do země cementové tašky proti podhrabání ana ně napojím ohrádku ze dřeva. Dohromady jsem uvažoval o výšce kolem 40 cm. Zakrýt by to šlo kari sití dejme tomu sz 6/100 na kterou bych připevnil drobnější pletivo. Jenže sundávat x metrů sítě kdykoliv polezu do výběhu se mi příliš nechce...:-(