Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení

Zdravím, chtěl bych se zeptat těch co krmí mraženýma holatama jestli dávají ještě nějaké vitamíny (a jaké), nebo dávají jen holata. Uvažuju právě nad tím, že bude rozdíl v obsahu vitamínů mezi mrtvým holetem a živým

Ono to neni az tak jednoznacne jak to mozna vypada. Treba u ryb je znamo, ze kdyz jsou zkrmovany delsi dobu po smrti nebo mrazene - tvori se v nich latka, ktera odbourava vitamin B1 - thiamin, coz pak nasledne pri dlouhodobem zkrmovani treba rybozravym uzovkam nebo krokodylum bez soucasne suplementace thiaminem muze zpusobit pomerne velke problemy. U hlodavcu zda se nic takoveho znamo neni...zatim...