Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak sundat krajtu ze světla

Mám problém s mou krajtou. V terárku mám žárovku a ta je zavěšená v květináči na 2. řetízkách. (ty řetízky jsou obehnány pletivem, aby se tam megie nedostala). Nějak se tam v noci bohužel dostala. Ráno jsem to zjistil tak jsem oddělal to pletivo aby mohla snadno slézt. Problém: jí se dolů nějak nechce. Musel jsem vypnout světlo (aby se nepopálila) tak tam měla přez den jen 24°C. Dá se nějak z toho světla "vypudit"? Je tam vlezená celou noc a celý den :-(. Dík za rady.

U nás to celkem často dělala ametystýna a většinou jsem to řešil tak, že jsem zapnul světlo a jelikož ten had není blbej, tak jakmile se žárovka ohřála víc než se jí líbilo, jednoduše slezla.
Zapínal jsem to ale přerušovaně, aby se to neohřálo moc rychle a aby měla dost času a nespálila se. :i:

Dík za rady ...... chytit za hlavu nešlo ..... jsou tam 2 řetízky a 1 kábl na napájení žárovky - byla různě promotaná. Lechtání ocásku také nezabralo. Párkrát jsem ji vyrušil (sáhnul na ni hlavně na hlavu) a ten domeček se jí přestal líbit tak slezla. Teď už jsem to tak zabezpečil že už se tam nedostane. Se jí ani nedivím že tam vlezla ...... je to dobrá schovka s perfektním rozhledem.