Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan Krmení

Dobry den, Chtel bych se zaptat jak často mam krmit varana aby byl dobře ziveny ale zase aby nemel obezitu, to bych opravdu nechtěl. Nejlepší tak na krmení budou hlodavci co? Muzete napsat čím krmíte sve varany a jake s tim mate zkušenosti. Děkuji za odpoveď.

Toman

Nepíšeš jaký druh a jak je starý. Já mám albigularise od mláděte, ted mu jsou cca 4 roky a krmím ho převážně hlodavci, občas na zpestření uvařený slepičí
vejce, achatiny a když náhodou nemám potkany, tak kočičí konzervu, ale to jen v nejvyšší nouzi párkrát do roka. Jinak ted dostává 1x za 10 dní 2-3 středně velký potkany.
[http://img176.imageshack.us/img176/2606/varanyu7.jp g]

kdyžtak si o nich něco přečti než ho začneš převychovavat jsouto totiž jedni z největších varanů ataky nejzejší nevim jak se ta kniha přesně jmenuje ale něco jako -svět varanů -varani světa nějak tak a tam si přečteš že málo kdo ví že když si kupuje malé krásně pruhované mladě tuši že za2-3 roky mu ztoho vyroste dravec schopný zabít a spolknout kočku tak pozor hodně úspěchů v chovu a jestli s ním chceš chodit na vycházky a mazlitse tak ho radši prodej a kupsi psa nebo kočku ahoj kraken ps:jinak varanúm dávat vše 150cm salvatorovi nevadilo jestli dostal holatko nebošvába jindy králíka 2kg nebo dospělou slepici akorát přiměřené pauzy aby neztloustnul

tak varan neni na mazlení to zadny jester mozna tak legoš ale jinak bych v nich duveru opravdu nemam. a o tom jak se to dorusta tak o tom vim. ale nebude asi tak velky jako normalní protoze ted ma skoro 2 roky a je veky tak pul metru i s ocasem. tba prvychova taky nebude lehka a ochocit to nepujde jak pes to ani nejde! ale vis jak nechci z toho mit kousavou mrchu. aspon at me treba ignoruje nebo neco na ten zpusob. Jinak diky za inf.

Na to že moc nevyroste bych teda určitě nespoléhal. Že má po dvou letech 50cm i s ocasem.. to se mi zdá dost málo a bude to svědčit o špatných podmínkách a krmení u minulého majitele. Jo a že by zrovna nilák byl vhodný jako PET si nemyslím. Vlastní zkušenosti s ním pravda nemám, ale co vím, tak je to ke dvěma metrům dlouhý, nebezpečný a často agresivní ještěr, který jedním kousnutím rozdrtí lebku dospělého potkana nebo králíka a u kterého je povolení k chovu nebezpečných druhů zvířat na místě(narozdíl od blavora). A to nemluvím o ocasu a drápech. Stačí se podívat, jak vypadá podrápání od metrového stepáka. A to je pořád proti dospělému nilákovi srandovní ještěrka.

PS: Číst to po vás, to je docela zážitek pánové::)

Několikrát jsem pomáhal stěhovat dva cca 2 metrové niláky a ti byli fakt pohodička. Sice já a ještě jeden kamoš sme vipadali že máme sebepoškozovací sklony ale jinak nic víc.::):-D Ani se nepokošeli kousat... Samozřejmně netvrdím že jsou to nějácí mazlíčci. Tato pára byla ale fakt moc hodná bohužel už se s nimi asi nepotkám :.(:.(.