Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paraziti u štírů

Zdravim
Asi pred dvema tydny jsem osazel sve terarium, ve kterem chovam trojici stiru pandinus imperator, rostlinami rodu Scindapsus. Vcera se pod rostlinou objevili mali broucci. Drzi se v okoli rostli v jejiz blizkosti je miska s vodou. Broucci nemaji na delku snad ani milimetr, boji se svetla. Na fotce nejsou ani videt...Nemel jste nekdo podobny problem? Poterboval bych radu. Kdyz sem pozoroval broucky, vsiml sem si ze v misce s vodou plave bily, asi 2cm dlouhy ,,cerv,,. Zacinam byt trochu poplaseny, nerad bych aby mi stiry napadli nejaci parazite. Snad mi nekdo z vas poradi.
PS. pokud je nekde podobny dotaz jiz resen, omlouvam se za zalozeni stejneho vlakna. jeste jednou diky za odpoved

Chápu, že se bojíš, ale... Tohle je naprosoto standardní problém, který se řešil sand tisíckrát :) Broučci - mají sand krovky? Předpokládám, že ne, tedy že to budou chvostoskoci - ti jim nevadí. Červík je horší, to může být leccos, ale typoval bych to na nějou neškodnou zvěř z květníku :) VH

scindapsus a jemu podobné rastliny vzhladom na spôsob velkopestovania je častým hostitelom a "prenášačom" hmyzu zvaného chvostoskoky/český ekvivalent nepoznám/Z toho,čo popisuješ,tipujemže sa jedná o tento naprosto neškodný hmyz,ktorý je svetloplachý,živí sa hlavne tlejúcimi organickými zvyškami a zdržujú sa vo vlhkom prostredí,bližšie si pozri napr. toto http://www.af.mendelu.cz/external/entomologie/www/r ight.php?odkaz=13